TANÉVKEZDÉS

Tájékoztatás tanévkezdésről – Intézményvezetői utasítás

Tisztelt Szülők!

Szeptember 1-jén kedden ismét megkezdődik a tanítás. Már nagyon várjuk a gyerekeket.

Az első napon 4 osztályfőnöki órát tartunk, délben megyünk haza. A tanulók ezen a napon kapják meg a tankönyveket.  Hozzák magukkal a tolltartójukat, egy üzenő füzetet és az iskolatáskájukat üresen. Étkezést a határidőig leadott megrendelés esetén biztosítunk.

Tájékoztatom Önöket, hogy a Március 15. utcai oldalon a kerítés felújítása szeptemberben zajlik. Kérem, ügyeljenek a munkaterületen való balesetmentes áthaladásra.

Ahogyan eddig, most is mindent megteszünk, hogy gyermekeik biztonságban legyenek az intézményben. A járványügyi helyzetre való tekintettel szigorítottuk az intézmény területére lépés és a bent tartózkodás szabályait. Külön rendjét alakítottuk ki a szüneteknek és az étkezésnek. Fokozottan ügyelünk a fertőtlenítésre is. Kérem, a mellékelt tájékoztatót olvassák el, az abban foglaltakat mondják el gyermeküknek.

Tisztelettel kérem Önöket, fogadják el a szabályokat, tartsák be azokat, és segítsenek abban, hogy a gyerekek is betartsák. Mindezek segítségével nagyobb eséllyel kerüljük el a fertőzés terjedését, a digitális munkarend újbóli bevezetését.

A témában felmerülő kérdéseikre szívesen válaszolok telefonon vagy e-mailben. (06-30/243-5210; igazgato@nksuli.sulinet.hu )

Segítő együttműködésüket kérem és köszönöm!

Fót, 2020. szeptember 28.

Tisztelettel:

Intézményvezetői utasítás

Az EMMI által kiadott Intézkedési terv a 2020/2021. tanévben a köznevelési intézményekben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről figyelembe vételével az intézmény működésével kapcsolatban 2020. szeptember 1-től az alábbi rendelkezéseket hozom:

1. Az intézmény területére a dolgozókon és a tanulókon kívül mindenki csak maszkban léphet be, azt folyamatosan viselni köteles.
  2. Szülők ügyintézés céljából csak előzetes bejelentkezés (e-mail: nksuli@gmail.com, tel.: 06-30/243-5210) után és csak az alábbi időszakban jöhetnek be az iskolába:

kedden 7-10-ig           és            csütörtökön 14-17 óráig

1. A tanulók és a dolgozók számára a maszk viselése egyelőre nem kötelező.
  2. Szülői értekezletet az 1. és az 5. évfolyamon személyes részvétellel tartunk. A szülő távolmaradását azonban elfogadjuk.
  3. A 2-4. és 6-8. évfolyamon az osztályfőnök és a szülők közös döntése, hogy az információátadás milyen módját választják.
  4. A szülői értekezletek alkalmával is meg kell tartani a járványügyi előírásokat.
  5. A szülők a tantermekbe (a szülői értekezleten kívül), az ebédlőbe még maszkban sem mehetnek be.
  6. Az elsős tanulót az első tanítási héten egyik szülője bekísérheti az osztályteremig.
  7. Az iskolába a nyár folyamán beiratkozó új tanulókat az első tanítási napon egyik szülője bekísérheti az osztályteremig.
  8. A bejáratnál minden belépő hőmérsékletét megmérjük. Aki lázas vagy hőemelkedése van, nem léphet be az intézmény területére.
  9. Belépéskor kötelező a kihelyezett kézfertőtlenítőt használni.
  10. Rosszullét esetén a tanulót elkülönítjük, felügyeletéről gondoskodunk és szülőjét valamint az iskolaorvost azonnal értesítjük.
  11. A tanulók és a dolgozók egészségének megóvása érdekében:
  • a benti szünetben a tanulók osztálytermükben tartózkodnak
  • az udvari szünetet a tanulók a kijelölt udvarrészen töltik
  • a mosdókban egyszerre annyi tanuló tartózkodhat, ahány illemhely van
  • fokozottan ellenőrizzük az alapos és rendszeres kézmosást
  • az ebédlőben jól elkülönítetten egyszerre két osztály étkezik
  • az alsó tagozatos tanulóknak felnőtt terít meg
  • a felsősöknek a menzán kötelező a sorban állásnál a távolságtartás
  • a testnevelés órákat lehetőség szerint a szabadban tartjuk
  • az öltözőben is ügyelünk az osztályok elkülönítésére
  1. Az intézmény fertőtlenítéséről külön utasítás rendelkezik, mely alapján az iskola dolgozói
  • a tanulók által érintett felületeteket naponta
  • a kilincseket, korlátokat, vizesblokkokat óránként
  • a szaktantermek tanulók által érintett felületeit minden óra után
  • az osztálytermekben a tanulói asztalok lapját napközben is egy alkalommal
  • az ebédlőben az asztalokat minden csoport után
  • az udvari játékokat naponta fertőtlenítik.

Fót, 2020. augusztus 28.

Tanévkezdéssel kapcsolatos információk

Étkezés

Aki még nem igényelte a 2020/21-es tanévre gyermeke számára az étkezést vagy változtatni szeretne a leadotton, az az alábbi elérhetőségeken és időpontokban teheti meg:

telefonon: 2020. augusztus 24-én 8-12 óráig a 06-30/243-5210

e-mailben: 2020. augusztus 24. 12 óráig az nksuli@gmail.com címen

Aki a határidő lejárta után jelez, annak kérését szeptember 7-től tudjuk figyelembe venni.

Tankönyvosztás

Az első évfolyamosok a játékos tanévnyitó után kapják meg a tankönyveket.

A 2-8. évfolyamos tanulók az első tanítási napon az osztályfőnöküktől kapják meg a tankönyveket.

Javítóvizsga

A javítóvizsga időpontja: augusztus 28. péntek 8 óra

Segítség a javítóvizsgára való készülésben: augusztus 24-től az iskolában

Elsősök játékos évnyitója: augusztus 27. csütörtök 17 óra

Szülői munkaközösség értekezlete: augusztus 31. hétfő 17 óra

Iskolagyűlés: szeptember 1. délelőtt

Az első tanítási napon 4 órát tartunk, aki nem ebédel az kb. 12 órakor, aki ebédel, 1230 körül megy haza. Erre a napra tolltartót, 1 füzetet (üzenő) és üres táskát (a tankönyveknek) hozzanak a gyerekek.

Fót, 2020, augusztus 17.

Eszközök, füzetek és felszerelések listája a 2020/2021-es tanévre

A 2020/2021-es tanévben szükséges eszközök, füzetek, felszerelések listáját az alábbi linkekre kattintva megtekinthetik:

1. évfolyam

2. évfolyam